lovíme ve vodách internetu
Nezávazná poptávka

Kde nyní najdu kanál příspěvků firem, kterým jsem dal like svou FB stránkou?

I když změna proběhla poměrně dávněji, stále dostávám dotazy ohledně toho, kam zmizely příspěvky firem, které jsem olikoval/a svoji FB stránkou, jak je nyní najdu a jak nyní můžu likovat (lajkovat) stránky firem svou firemní Facebook stránkou, případně komentovat a likovat jejich příspěvky.

Poznámka: Slova likovat a olikovat jsou opravdu ultra divná, když se napíšou. Ale to samé se mi zdálo i u slov lajkovat a olajkovat, takže způsob výběru je zcela náhodný :)))

obrazek-1

Abychom si to zrekapitulovali, hodně správců FB firemních stránek, kteří nepoužívají business manager (doporučujeme používat) je spravovalo tak, že se přepnuli přímo pod firemní FB stránku, kterou spravovali, viz. obrázek výše. Následně pak již neviděli příspěvky svých přátel a stránek, kterým dali svůj like prostřednictvím osobního profilu, ale viděli příspěvky stránek, kterým dali like svou FB stránkou. Tyto příspěvky mohli stránkou dále komentovat sdílet, likovat apod.

„Nebojte se, kanál příspěvků firem nezmizel, je stále mezi námi!“

Najeďte si na svou firemní FB stránku a pod profilovým obrázkem uvidíte nápis „See Pages Feed“ (Zobrazit kanál stránek).

obrazek-2

Aktualizace 25.6. 2016: U nového vzhledu je „See Pages Feed“ vpravo.

kdenyninajduobrazek5

Opona pomalu padá a vy po kliknutí již vidíte příspěvky stránek, které máte svoufiremní FB stránkou označeny jako „To se mi líbí“ 😉 Primárně je zde nastavena Vaše stránka,takže pokud budete komentovat, sdílet a dávat like příspěvkům, bude to jménem Vaší FB stránky, avšak můžete zde samozřejmě i přepínat mezi profilem a stránkami. Také odsud můžete rovnou dávat „To se mi líbí“ i dalším FB stránkám – obrázek níže.

!!Někdy se stává, že tlačítko pro zobrazení kanálu stránek není vidět!! Je to chyba Facebooku, budete jim muset napsat, ale na kanál příspěvku firemních Facebook stránek se dostanete tak, že přidáte za adresu Vaší stránky „/pages_feed“ a hurá uvidíte příspěvky stránek, kterým jste dali like svou Facebook stránkou. Avšak to je dočasné řešení, stejně budete muset napsat Facebooku. Popřípadě mě kontaktujte, vyřeším to s nimi.

Poznámka: Ta malá ikonka vpravo dole v obrázku níže, je u každého příspěvku, takže když narazíte na příspěvek stránky, můžete se zde kdykoliv přepnout z osobního profilu na firemní a komentovat FB stránkou.

obrazek-3

Ukážu Vám ještě jednu možnost, jak dávat like ostatním firemním Facebook stránkám. Tahle možnost je často nevyužívaná a přitom je tak prostá : ) Nejdříve si najděte stránku, kterou chcete svou FB stránkou označit jako „To se mi líbí“. Klikněte v jejím cover obrázku na tlačítko s třemi vykřičníky (v novém vzhledu tlačítko „More“ (Další) s třemi vykřičníky a hle, můžete dát svůj like.

obrazek-4

Aktualizace 25.6. 2016: U nového vzhledu dáte like také takto.

kdenyninajduobrazek6

Mnozí se teď chytají za hlavu a říkají: „Já jsem to věděl“, ovšem mnozí si také říkají: „Ty vole, to je dost cool…že jsem na to nepřišel…“ A jsme rádi, že některým z Vás tohle pomůže. Takže, pokud budete mít nějaký dotaz ohledně sociálních sítí, napište nám na FB a dostanete od nás free radu 😉

Filip Laník

15.5.2016

lanik@pontyonline.cz

731 512 786

LinkedIn

Twitter